Витяг з правил перевезення пасажирів

ПАСАЖИРУ ТАКСІ ВАРТО ЗНАТИ!!! / Договір оферти у форматі .doc та .docx

До яких норм апелювати?

Основним документом, що регулює відносини «таксист-пасажир» є Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені Постановою Кабміну від 18.02.1997 року № 176 (далі – Правила). У цьому документі докладно описано права та обов’язки як водія так і пасажира таксі, що дозволено та заборонено перевозити в авто, а також яким чином послуги таксі мають надаватись..

Хто може надавати послуги таксі?

У Правилах закріплено, що послуги таксі можуть надавати лише перевізники, котрі мають:

  • відповідну ліцензію;
  • зареєстрований транспортний засіб.

Тобто фактично це має бути за всіма правилами зареєстрована служба, що отримала ліцензію на перевезення пасажирів, має штат з оформленими працівниками та автомобілями. При цьому кожне авто повинно мати ліцензійну картку та специфічні розпізнавальні знаки («шашечка» на даху, малюнок «шахматки» на дверцятах тощо).

На жаль, на сьогодні в Україні менше 5% всіх служб, які надають послуги таксі, відповідають даним вимогам. Плюс – ще велика кількість приватних перевізників (у народі їх суржиком називають «частнікі»), котрі взагалі працюють нелегально, ухиляючись від будь-якої реєстрації та сплати податків. Послугами останніх користуватись не варто, адже сівши у таке «таксі» ви стаєте співучасником порушення закону та фактично погоджуєтесь на той рівень послуг, який Вам нададуть.

Що потрібно знати, замовляючи таксі?

Зателефонувавши у службу таксі, Ви повинні повідомити оператору адресу, час подачі авто та ваш контактний телефон. Також можна обговорити кінцевий пункт маршруту, час доставки у нього та вартість послуги з перевезення.

Радимо завжди питати у оператора служби вартість поїздки (хоча б приблизну), адже тоді ви зможете уникнути можливості бути обдуреним водієм. У разі якщо таксист назве вам суму, відмінну від повідомленої при замовленні, ви можете послатись на домовлену вартість поїздки. З досвіду, цей аргумент працює безвідмовно. У іншому разі ви можете просто відмовитись заплатити.

Чи потрібно доплачувати за багаж та що взагалі можна перевозити з собою? 

Ні, доплачувати за багаж не потрібно. Користуючись послугою таксі ви автоматично отримуєте право на перевезення багажу.

У багажному відділенні таксі дозволяється перевезення вантажу, загальна вага якого не перевищує передбачену технічною характеристикою транспортного засобу, за умови вільного закриття та/або відкриття кришки багажника. У салоні дозволяється перевозити речі, які вільно проходять через дверні отвори автомобіля (без зняття обмежників), не псують і не забруднюють салон, не заважають водієві керувати автомобілем і користуватися дзеркалом заднього виду. Крім того, виключається перевезення «заборонених» речей (наркотичних засобів, зброї, вибухівки тощо).

Водій таксі зобов’язаний відкрити Вам багажник, допомогти укласти багаж та несе відповідно до закону відповідальність за псування або втрату прийнятого для перевезення багажу.

Чи пустять в таксі з домашнім улюбленцем?

Порядок перевезення тварин на таксі визначається окремим законодавчим актом – Правилами транспортування тварин (затверджені Постановою Кабміну від 16.11.2011 року №1402). Даний документ дозволяє перевозити у салоні авто дрібних тварин у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка. Але за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки – на сидінні.

У разі якщо вас відмовляються везти, бо ви з собакою – апелюйте до цієї норми. А краще завчасно узгодьте з оператором факт, що ви з твариною. Існує навіть спеціальна служба таксі (Зоотаксі), яка спеціалізується на перевезенні домашніх улюбленців.

Чи потрібно доплачувати за 5-го пасажира?

Правила визначають, що кількість пасажирів таксі не повинна перевищувати його пасажиромісткість. Остання визначається технічними характеристиками транспортного засобу.

Дуже простий спосіб визначити пасажиромісткість авто – порахувати кількість пасків безпеки. Скільки пасків – стільки людей можна перевозити автомобілем (враховуючи водія). Якщо це звичайне легкове авто: водій плюс три (чотири) пасажира. У нас в країні практикують перевезення чотирьох осіб: один на передньому та троє на задньому сидінні. Крім того, брати ще п’ятого «на коліна» за умови сплати «подвійного тарифу». А ось у Європі більше трьох пасажирів у таксі просто відмовляться везти – закон не дозволяє.

Отже, у таксі одночасно можна перевозити трьох (чотирьох) пасажирів. Погоджуючись на проїзд вп’ятьох ви порушуєте вимоги Правил та Правил дорожнього руху. Більше того – ризикуєте власним життям.

Чи можна в салоні курити?

Законодавство забороняє як водію, так і пасажирам курити в салоні транспортного засобу. Крім того, водію та пасажиру  забороняється їсти і пити під час руху.

Напишіть нам.

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Не читабельний? Змініть текст. captcha txt
Онлайн-замовлення
close slider


    5210 5210